رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان همدان نیر در این جلسه گفت: دهه فجر متعلق به قشر و جناح خاصی نیست بلکه متعلق به تمامی جناح‌ها است.
کد خبر: ۵۴۸۳۳۷
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۴ 06 January 2018

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری همدان گفت: یکی از برکات نظام جمهوری اسلامی پیش بینی سازوکار مناسب برای اعتراض و تجمع در قانون اساسی است.

به گزارش ایرنا؛ سید سعید شاهرخی در نشست اعضای ستاد بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی، بیان کرد: مردم خواست و مطالبات خود در زمینه‌های مختلف را به شیوه‌های متفاوت به گوش مسئولان می‌رسانند و این شیوه‌ها نیز در رسانه‌ها و جراید به خوبی اطلاع رسانی می‌شود.

وی اضافه کرد: مسئولان نیز با حضور در بین کسانی که انتقاد یا اعتراضی دارند، مطالبات آن‌ها را از نزدیک می‌شنوند و در صورت نبود مشکل قانونی فرایند رفع مشکلات آن‌ها را سرعت می‌بخشند.

وی بیان کرد: وجود فرایند قانونی برای بیان اعتراض و مشکلات، نشان دهنده فضای باز سیاسی و نبود اختناق در جامعه اسلامی است.

معاون استاندار همدان اظهارکرد: در ناآرامی‌های اخیر با توجه به اظهارنظر‌های معاندان نظام و سخنگو‌های نابخرد آمریکا، عده‌ای برای ایجاد ناآرامی اجیر و تحریک شده بودند.

شاهرخی افزود: این افراد می‌خواستند در بستر اعتراض و حضور مردمی، موج سواری کرده و ناآرامی ایجاد کنند.

وی اضافه کرد: ملت فهیم ایران به سرعت صف خود را از عوامل ناآرامی جدا کردند البته برخی از حاضران در آشوب‌های اخیر تنها تماشاچی بودند.

وی گفت: عاملان اصلی ناآرامی‌های اخیر که شمار آن‌ها اندک و محدود بود، با خط گرفتن از کانال‌ها و رسانه‌های ضد انقلاب، شعار‌هایی که در خارج از مرز‌ها تدوین می‌شد را سر می‌دادند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان گفت: باید به این مردم که با هوشیاری و ذکاوت، صف خود را از عوامل ناآرامی جدا کردند، آفرین گفت و خطاب به دشمنان عنوان کرد که با وجود چنین مردم فهیم و ولایتمداری نقشه‌های شما به هدف نمی‌رسد.

شاهرخی ادامه داد: عملکرد نیرو‌های امنیتی، اطلاعاتی و انتظامی در برابر این هجمه بسیار مناسب بود و این نیرو‌ها از نخستین ساعات شکل گیری تجمع‌های غیر قانونی، آمادگی برخورد و مقابله را داشتند.

به گزارش ایرنا وی افزود: تمامی تلاش نیرو‌های انتظامی و امنیتی این بود که هیچگونه آسیب و صدمه‌ای به مردم وارد نشود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان بیان کرد: هم اینک امنیت در استان همدان حاکم بوده و این امنیت به واسطه هوشیاری مردم و واکنش به موقع نیرو‌های امنیتی و اطلاعاتی است.

شاهرخی افزود: مردم این استان همگام با سایر نقاط کشور با حضور در راهپیمایی‌های مختلف، بار دیگر پیوند خود با رهبر معظم انقلاب را به نمایش گذاشتند.

وی اضافه کرد: این میزان حضور و پشتیبانی از کشور و نظام وظیفه مسئولان را در برابر مردم سنگین‌تر و بیشتر می‌کند.

وی یادآوری کرد: در روز‌های اخیر چهره‌های مصمم مردمانی را شاهد بودیم که با حضور در مقابل عوامل ناآرامی ها، عرصه را بر اخلالگران تنگ کرده و هراس بر دل عوامل ناآرامی‌ها انداختند.

معاون سیاسی، امنیتی و استاندار همدان ادامه داد: رمز اصلی پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در سال ۵۷، پبوند ناگسستنی مردم با رهبری بود.

شاهرخی بیان کرد: امام راحل به پشتوانه این مردم دولت و نظام اسلامی را تشکیل داد و با رای مردم نظام اسلامی شکل گرفت.

وی افزود: بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی برای رای و نظر مردم اصالت قائل بودند همچنین در قانون اساسی نیز به این نقش توجه شده است.

وی اضافه کرد: مردم در مقاطع مختلف از جمله شکل گیری انقلاب، هشت سال جنگ تحمیلی، تحریم‌ها و توطئه‌های ناجونمردانه دشمنان نظام، پشتیبان این انقلاب بودند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری همدان اظهار کرد: امروز همین مردم طومار عوامل ناآرامی‌های اخیر را به خوبی پیچیدند.

شاهرخی تصریح کرد: دشمنان نظام اسلامی در ناآرامی‌های چند روز گذشته دنبال سناریوی کشته سازی بودند و در این راستا باعث شدند چند تن از هموطنان جان خود را از دست بدهند.

وی با تاکید بر اینکه دشمن با یاوه گویی قادر نیست ضربه‌ای بر کشور وارد کند، گفت: نظام اسلامی بر اساس ارزش‌هایی که امام راحل بنیان نهادند مسیر خود را با صلابت می‌پیماید.

وی اظهارکرد: نباید به هر دلیل و عنوانی اقدام به بزرگ نمایی مشکلات و نقاط ضعف‌ها شود، چون این اقدام‌ها موجب شکل گیری سوال و ابهام در ذهن مردم می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان تاکید کرد: امروز تقویت دولت، تقویت نظام است و بیان خدمات دولت به مثابه بیان خدمات نظام اسلامی است.

شاهرخی افزود: دولت به نمایندگی از مردم و نظام کار می‌کند بنابراین باید خدمات صورت گرفته به خوبی اطلاع رسانی شود.

وی با بیان اینکه دوره انتخابات پایان یافته است، تصریح کرد: نباید به خاطر مسائل حزبی و جناحی اقدام به تضعیف دولت کرد، بلکه باید خدمات صورت گرفته توسط دولتمردان را به خوبی منعکس کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان اظهار کرد: بیان نکردن خدمات دولت را جفا در حق نظام و انقلاب اسلامی دانشت و گفت: برخی افراد تنها ضعف‌ها و کاستی‌ها را می‌بینند و با بزرگنمایی آن‌ها موجب ایجاد یاس و ناامیدی در مردم می‌شوند.

وی تاکید کرد: عملکرد دولت عملکرد همه نظام است و متعلق و مربوط به فرد و دوره خاصی نیست بنابراین باید نقاط قوت و فعالیت‌های صورت را برای مردم تبیین کرد.

شاهرخی با بیان اینکه استفاده باندی و جناحی از دهه مبارک فجر جفا در حق انقلاب اسلامی است، گفت: دهه فجر یک دهه ملی است و تریبون داران و اصحاب قلم از هر طیف و جناحی باید معیار گفتار و نوشتارشان تقویت وفاق و همبستگی ملی باشد.

** دهه فجر متعلق به تمامی جناح‌ها است

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان همدان نیر در این جلسه گفت: دهه فجر متعلق به قشر و جناح خاصی نیست بلکه متعلق به تمامی جناح‌ها است.

حجت الاسلام سید حسن فاضلیان اظهارکرد: همانگونه که همه جناح‌ها در تمامی آیین‌های ملی مذهبی حضور دارند، در این راهپیمایی ۲۲ بهمن نیز حضور می‌یابند.

وی ادامه داد: یکی از مولفه‌های مورد تاکید در برنامه‌های دهه فجر توجه به محتوای برنامه‌ها است و باید در برنامه‌های دهه فجر انقلاب اسلامی علاوه بر ظواهر، به باطن و محتوای آن‌ها نیز توجه داشت.

وی گفت: هدف از توجه به محتوای برنامه‌ها این است که مردم بدانند چه کار‌ها و فعالیت‌هایی در نظام جمهوری اسلامی صورت گرفته است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان همدان بیان کرد: برای اینکه مردم به صورت ملموس به محتوا و برنامه‌های دولت و نظام پی ببرند باید طرح‌هایی در این دهه مبارک بهره برداری شود.

حجت الاسلام فاضلیان از مسئولان نهاد‌های خدمات رسان خواست تا در دهه فجر خدماتی را به صورت رایگان یا با هزینه کمتر به مردم ارائه دهند.

وی ادامه داد: در کنار اجرای برنامه‌هایی نظیر سخنرانی و سرود باید فعالیت‌هایی در راستای آسان سازی در ارائه خدمات نیز انجام شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان همدان یادآوری کرد: رهبر معظم انقلاب بر اعتماد به نفس بسیار تاکید دارند بنابراین باید در حهت تحقق منویات معظم له، برای این حوزه برنامه ریزی صورت گیرد تا اعتماد به نفس مردم افزایش یابد.

حجت الاسلام فاضلیان افزود: یکی از مهمترین ترفند‌ها و نقشه‌های دشمن به ویژه در جریان ناآرامی‌های اخیر نامید و دلسرد کردن مردم بود؛ بنابراین باید اعتماد و خودباوری مردم را افزایش داد.

۲۲ کمیته برای برگزاری برنامه‌های دهه مبارک فجر در استان همدان تشکیل شده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار