سرپرست مدیریت مسکن و ساختمان اداره راه و شهرسازی همدان با بیان اینکه در کل استان 3 هزار واحد از واحدهای مسکن مهر باقی مانده است، اضافه کرد: یک‌هزار و 500 واحد تا پایان سال جاری تکمیل و مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.
کد خبر: ۵۳۲۴۶۱
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۰ 02 December 2017
سرپرست مدیریت مسکن و ساختمان اداره راه و شهرسازي همدان با بیان اینکه در کل استان 3 هزار واحد از واحدهای مسکن مهر باقی مانده است، گفت: يك‌هزار و 500 واحد تا پایان سال جاری تکمیل و مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

به گزارش فارس؛ مهدی رضایی با بیان اینکه 29 هزار واحد مسکونی مسکن مهر در استان همدان وجود دارد، اظهار کرد: 26 هزار واحد مسکونی تکمیل و مورد بهره برداری قرار گرفته که نحوه ساخت این واحدها در قالب تعاونی، خودمالک و سه‌جانبه بوده است.

وی با اشاره به اینکه اکثر واحدهای مسکن مهر به صورت خودمالک و تعاونی بوده است، تصریح کرد: تعدادی از واحدها نیز به صورت سه‌جانبه مابین بانک به عنوان تامین کننده وام، سازنده به عنوان مجری و اداره راه شهرساری به عنوان مالک زمین ساخته شده است.  

سرپرست مدیریت مسکن و ساختمان اداره راه و شهرسازی همدان با بیان اینکه در کل استان 3 هزار واحد از واحدهای مسکن مهر باقی مانده است، اضافه کرد: یک‌هزار و 500 واحد تا پایان سال جاری تکمیل و مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه در مسکن مهر دولت زمین و وام را تامین می‌کند و اعضا سهم‌الشرکه ساخت را تامین می‌کنند، افزود: علت طولانی شدن ساخت بعضی از واحدهای مسکن مهر عدم پرداخت به موقع سهم‌الشرکه متقاضی است.

رضایی با اشاره به اینکه در مسکن مهر معیار، حداقل هزینه ساخت بوده است، تصریح کرد: با هر پیمانکار حتی بدون صلاحیت در پروژه مسکن مهر قرارداد بسته شده است.

وی با بیان اینکه تعدادی ازواحدها نیز بدون متقاضی بوده یا متقاضی موثری ندارد، افزود: در پروژه‌های مسکن مهر دستمزد مهندسین ناظر 50 درصد کاهش داده شده است.

سرپرست مدیریت مسکن و ساختمان اداره راه و شهرسازی همدان با اشاره به اینکه البته در یک پروژه مصالح، عوامل اجرایی بنا و کارگر، ناظر و ... تاثیرگذار هستند، اضافه کرد: در پروژه‌ها باید سازنده و مجری دارای صلاحیت باشند.

وی با تاکید بر اینکه در تولید یک خودرو در کشور هزاران عامل تاثیر دارند، افزود: نمی توان گفت مهندس طراح ماشین  پراید عامل تصادفات و بی کیفیتی خودرو است.

رضایی با تاکید بر اینکه صنعت ساختمان، ترمینال صنعت کشور است، افزود: آیا تولید خودرو و یا تولید نان کیفیت لازم را دارد و فقط ساختمان نیست که بی‌کیفیت است.

وی با بیان اینکه اگر تک تک مردم جامعه کیفیت کار خود را در جایی که فعالیت میکنند ارتقا ندهند، نمی‌توان انتظار افزایش کیفیت تولید ساختمان در کشور را داشت، اضافه کرد: سایر محصولات و در نهایت کیفیت زندگی اجتماعی در کشور به افزایش کیفیت کارهای تک تک افراد جامعه بستگی دارد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار