قائم‌مقام ستاد مردمی خدمتگزاران اربعین استان همدان با اشاره به اینکه این ستاد از سال ۹۴ تاکنون به دنبال هر چه باشکوه‌تر برگزار کردن خدمت گذاری به زوار اربعین در ایام تردد آنان از استان همدان بوده و هست گفت: همدان در مسیر تردد به کربلا قرار دارد که این موجب عبور زائران ۱۴ استان کشور از آن گردیده است.
کد خبر: ۵۱۹۵۵۴
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۰ 05 November 2017
قائم مقام ستاد مردمی خدمتگزاران اربعین استان همدان با اشاره به اینکه این ستاد از سال 94 تا کنون به دنبال هر چه باشکوه‌تر برگزار کردن خدمتگذاری به زوار اربعین در ایام تردد آنان از استان همدان بوده وهست گفت: همدان در مسیر تردد به کربلا قرار دارد که این موجب عبور زائران 14 استان کشور از آن گردیده است.

به گزارش تابناک همدان؛ علی بقایی اذعان کرد: برای مردم ایرانیان زیبنده نبودکه پس دیدن آن همه خدمات رسانی عراقی‌ها در ایام اربعین در کشور خود ودر مسیر گذرشان به همدان ایستگاه صلواتی وجود نداشت، فلذا با همت همه مردم اکنون شاهد این هستیم که همدان را استان خدمتگزاران اربعین می‌شناسند.

وی ادامه داد: به دنبال این هستیم همدان را درواز خدمت رسانی به زائران اربعین کنیم تا جایی که از دیگر استان‌ها در همدان ایستگاه صلواتی برپا کنند.

وی با تاکید بر شعار محوری" همه خادمیم، از اربعین تا ظهور" در خدمت رسانی به زوار در استان همدان، افزود: خدمت رسانی بهتر به زوار نیازمند همدلی بیشتر بین دستگاه‌های اجرایی ومردم است.

وی از رسانه‌ها درخواست کرد تا هر چه بیشتر به فرهنگ سازی خدمت به زائران حسینی اهتمام ورزند.

دبیر ستاد مردمی خدمتگزاران اربعین استان همدان در نشست خبری در جمع اصحاب رسانه استان با اشاره به اینکه از 12 تا 13 آبان ایستگاهی صلواتی استان اقدام به خدمت رسانی به زائران خواهند کرد، اظهار داشت: در استان همدان 50 ایستگاه صلواتی جهت پذیرایی از زائران حسینی برپا شده که از این تعداد 20 ایستگاه در همدان،5 ایستگاه در اسد آباد، دو ایستگاه در فامنین و ما بقی در شهرستان‌های بهار، نهاوند، رزن، تویسرکان وملایر و کبودر آهنگ قرار دارند.

سید علی اکبر حسینی با تاکید براینکه در سال جاری با رشد فزاینده تعداد ایستگاه‌های صلواتی مواجه هستیم، افزود: 12 ایستگاه در مسیر رفت، 14 ایستگاه در مسیر برگشت و 14 در مسیر رفت وبرگشت خدمات رسانی به زائران را در استان همدان به عهده دارند.

وی بیان داشت: تاکنون 10 هزار زائر اربعین در همدان اقامت داشته و 180 هزار وعده غذایی نیز بین آنان توزیع شده است در مجموع 470 هزار خدمت به زوار تا کنون انجام شده است.

حسینی افزود: 147 هزار اقلام فرهنگی در بین زائران از جمله کتب و تمثال‌هایی مزین به شهدای حرم، شهدای دفاع مقدس و زیارت نامه اربعین توضیع شده است.

وی با اشار به اینکه در سال جاری قبل از روز اربعین در عراق با روند بازگشت زائران مواجه خواهیم شد اذعان داشت: با تمهیدات اندیشیده شده سامانه امداد زائر 3138 می تواندهمه نیازهای زائران را در همدان تحت پوشش خود قرار دهد.

دبیر ستاد مردمی خدمتگزاران اربعین استان همدان در خصوص نیازهای حال حاضر برای زائران عنوان کرد: در ایام اربعین شهد حضور زائرانی از گرجستان، آذربایجان و ترکیه از همدان هستیم که می طبد سازمان میراث فرهنگی برای شناسایی جاذبه‌های استان همدان اقدام به توزیع بروشورهایی در معرفی استان همدان بنماید.نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار