سرلشکر پاسدار محسن رضایی در یادواره شهدای مسجد اعظم همدان:
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دولتمردان عزیز ما باید تلاش کنند که علاوه بر ایستادگی در برابر تهدیدها، گامی جلوتر گذاشته و به گونه‌ای رفتار کنند که ترامپ و بعدی‌ها، از تحریم اقتصادی مأیوس شوند. این که در کنگره آمریکا ما را تحریم می‌کنند و فقط دو نفر به آن رأی منفی می‌دهند، یعنی امید دارند که با تحریم‌ها به موفقیت دست یابند و باید آنها را مأیوس کرد.
کد خبر: ۴۸۳۷۱۸
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۹ 25 August 2017
دکتر محسن رضایی، در بیست و ششمین یادواره شهدای مسجد اعظم همدان گفت: هر کس ارزش‌های انقلابی را تضعیف کند، به پشتوانه و کیان ملت آسیب زده است و با حفظ این ارزش‌هاست که امریکا و غرب را می‌توان از تحریم‌هایشان مأیوس کرد.

بهگزارش تابناک همدان، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام پنجشنبه‌شب، دوم شهریور۱۳۹۶ در بیست و ششمین یادواره شهدای مسجد اعظم، در جمع خانواده‌های معزز شهدای مناطق نواب، اعتمادیه و پیشاهنگی همدان در کانون شهید پور میدانی یاد و خاطر شهدای مسجد اعظم همدان و به‌ ویژه شهید مقصودی را که مشاور شهید رجایی بودند، گرامی داشت و گفت: این مکان که در آن جمع شده‌ایم، مکانی است که اولین هسته سپاه همدان در آن تشکیل‌شده است. مرحوم خانم دباغ، شهید شهبازی، شهید همدانی و شهید صوفی از همین مکان برخاستند و ملت ایران را از تنهایی و غربت درآوردند. 

البته این اتفاق بدون حضور علمای مجاهدی مثل شهید مدنی و شهید مفتح  امکانپذیر نبود. مرحوم آیت‌الله موسوی همدانی بارها در جبهه‌ها حضور یافت. استان همدان علاوه بر لشکر ۳۲در لشکر سایر استان‌ها نیز  نیرو داشت و رزمندگانش در چهار پنج لشکر مهم حضور داشتند؛ به‌طوری‌که در پنجاه عملیات شرکت کردند و هشت هزار شهید استان و هفده هزار جانباز و هزار آزاده،معجزه‌ای  در این جغرافیا محسوب می‌شود. 

دکتر محسن رضایی افزود: یکی از سؤالات مهمی که موجب شگفتی مردم دنیا شده است، سرسختی و ایستادگی ملت ایران در مقابل قدرت‌ها طی چهل سال است. برای دنیا جالب است بداند چرا ملت ایران خسته نشده و از راه بازنمانده است. به‌خصوص که دشمنان ما هم از هرجناحی که حمله می‌کنند، شکست می‌خورند. دشمنان ما از بعد نظامی، فرهنگی و اقتصادی  بارها به ما حمله کرده‌اند و بارها هم شکست‌خورده‌اند. ما دویست سال است که برای اهداف خود مبارزه می‌کنیم. 

از مشروطه تا قبل از پانزده خرداد مبارزه کرده اما دست‌خالی بازگشته بودیم. ملت ما این بار می‌خواهد به هدف برسد و برای این هدف، جانانه دفاع از ارزش‌های  الهی و اعتقادی خود کرده است. دشمن اصرارش بر دست یافتن به گنج‌های درون ایران است؛ زیرا از قله بلند ایران می‌تواند برپانصد میلیون نفر وسی کشور درمنطقه حکمرانی کند. این برای دشمنان ما انگیزه‌ای  مهم است و به این زودی‌ها  ناامید نیز نمی‌شوند.

در شهرها و روستاهایمان صدها جوان گمنام مثل شهید همدانی داریمدبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام باتحلیل وضعیت امروز جامعه افزود: از زمان شروع انقلاب، ایستادگی ما و توطئه‌های دشمن، روزافزون و بعد از تضعیف شاه، چهره دشمنان خارجی ما افشا شد. 

آمریکایی‌ها تا هفته‌های آخر مبارزه ملت با شاه، پیگیر انجام کودتا بودند. بعد از پیروزی انقلاب در اسفند ناآرامی‌های مهاباد و سربریدن پاسداران در پاوه باعث شد که امام دستور حرکت نیروهای مسلح به سوی کردستان را داد. 

در اردیبهشت ۵۸ شهید مطهری را به شهادت رساندند. در آذربایجان، در ترکمن‌صحرا و  حتی در قم ناآرامی را گسترش دادند. حادثه پشت حادثه پیش می‌آمد. سال ۶۰ منافقین علیه مردم کوچه و خیابان دست به اسلحه بردند. 

در۶ تیر مقام معظم رهبری را ترور کردند و در ۷تیر شهید بهشتی و ۷۲ عضو حزب جمهوری اسلامی را شهید کردند تا آنجا که مجلس از رسمیت افتاد.  آن روزها حتی برخی نمایندگان را از بیمارستان به مجلس می‌آوردیم تا جلسات  مجلس  رسمیت بیاید. 

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس گفت: به خاطر دارم که یک بار  در تهران با یکی از دوستان داشتم به مقر سپاه برمی‌گشتم. دیدم منافقین دارند دو نفر حزب الهی را با تیغ موکت بری، به‌شدت مجروح می‌کنند و من و همراهم در وسط شهر تهران با آنها درگیر شدیم.  این موج نا امنی، اولین رویارویی ما با غربی‌ها پس از پیروزی انقلاب اسلامی بود.

 یکی  دیگر از این رویدادهای مهمی  که مردم همدان در خنثی کردن آن نقش داشتند کودتای پایگاه هوایی شهید نوژه بود. دو هفته مانده به کودتا، خدمت مقام معظم رهبری گفتم که متوجه شده‌ایم  قرار است کودتایی رخ دهد، اما از کیفیت آن اطلاع دقیقی نداریم. چند روز بعد مقام معظم رهبری به ما خبر دادند که یک خلبان فانتوم آمده و از کودتا حرف می‌زند. به سراغش رفتیم، آن خلبان اطلاعاتی داد و گفت که قرار است کودتاچیان در  در پارک لاله تهران تجمع کنند. 

زمان گذشته بود و آنها حرکت کرده بودند. من موضوع را به آقای نوروزی، فرمانده سپاه همدان اطلاع دادم و بچه‌های سپاه ساعت یازده شب، خود را به اطراف پایگاه هوایی رساندند و بعدازآن کودتاچیان راکه بالغ‌برپانصد نفر بودند، دستگیر کردند.کودتاچیان پس از دستگیری،اعتراف کردند که می‌خواستند اغلب مراکز حکومتی و انقلابی غیر از کاخ ریاست جمهوری بنی‌صدر را بمباران کنند.

در شهرها و روستاهایمان صدها جوان گمنام مثل شهید همدانی داریم دکتر  محسن رضایی با تأکید بر بارها  تجربه و درک امداد الهی در انقلاب افزود: موج دوم علیه انقلاب ما جنگ تحمیلی بود که با  ایستادگی ملت ما شکست خورد.

در این سال‌ها  هم موج سوم با تحریم‌های اقتصادی، جنگ‌های نیابتی و فشارهای سیاسی شروع‌شده و می‌خواهند از طریق تحریم اقتصادی ما را شکست بدهند. در دو موج اول شکست خوردند و ما توانستیم علاوه بر خنثی کردن تهدیدات، ضعف ۲۰۰ ساله خود را در امنیت و دفاع جبران کنیم. امروز صنایع نظامی وموشکی ما آن‌چنان قدرت یافته‌اند که دشمنان دیگر نمی‌توانند  علیه ما جنگ به راه بیندازند. 

اگر این اقتدار را نداشتیم، دست‌کم سه بار پس از جنگ تحمیلی به ما حمله می‌شد یا گروه‌هایی مانند داعش، کشور ما را ناامن می‌کردند. موشک‌های ما هم‌اکنون با نهایت  دقت به کیلومترها آن‌طرف‌تر اصابت می‌کند وداعشی ها را از بین می‌برد. 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دولتمردان عزیز ما باید تلاش کنند که علاوه بر ایستادگی در برابر تهدیدها، گامی جلوتر گذاشته و به گونه‌ای رفتار کنند که ترامپ و بعدی‌ها، از تحریم اقتصادی مأیوس  شوند. این که  در کنگره آمریکا ما را تحریم می‌کنند و فقط دو نفر به آن رأی منفی می‌دهند، یعنی امید دارند که با تحریم‌ها به موفقیت دست یابند و باید آنها را مأیوس کرد.

مردم ما ایستاده‌اند و باید از  این ایستادگی  برای اصلاح اقتصادی و ایجاد اقتدار اقتصادی بهره برد. وظیفه دولتمردان استفاده از فرصت‌هاست و باید دشمنان را از اصرار بر تحریم‌ها پشیمان کنیم.

در شهرها و روستاهایمان صدها جوان گمنام مثل شهید همدانی داریم استاد دانشگاه جامع امام حسین(ع)گفت: درحال حاضر از هر هشت نفر جمعیت کشور، شش نفر ارتباط مستقیمی با انقلاب و جنگ نداشته‌اند و باید روحیه انقلابی رابه آنها منتقل و  برادری، مردم یاوری و مردم‌داری را در همه عرصه‌ها زنده کرد. اگر این روحیه انقلابی وارد اقتصاد شود، کشورهای پیشرفته به ما التماس خواهند کرد و فناوری‌های جدید را در صنعت و کشاورزی  از ما خواهند خواست. 

دکتر رضایی گفت: تنها ملتی که توانسته داعش را شکست بدهد، قهرمان مبارزه با تروریسم، ملت ایران است. امروز همه کشورهای عربی و اسلامی، شهید حسین همدانی را می‌شناسند و در شهرها و روستاهای ما هزاران جوان مانند شهید همدانی است.

در این مراسم علاوه بر خانواده‌های معظم شهدا، آیت‌الله محمدی، نماینده ولی‌فقیه در استان همدان، محمدناصر نیکبخت استاندار همدان و حاجی بابایی و خجسته نمایندگان مردم همدان در مجلس شورای اسلامی، سردار مجیدی فرمانده سپاه انصار الحسین (ع) و دیگر فرماندهان سپاه استان حضور داشتند. 

در این مراسم با حضور دکتر محسن رضایی از خانواده شهید مقصودی، از شهدای ترور قدردانی شد.همچنین از سوی برگزارکنندگان یادواره شهدای مسجد اعظم همدان،از یک عمر مجاهدت، فرماندهی و مدیریت دکتر محسن رضایی تجلیل و قدردانی به عمل آمد.منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار