کد خبر: ۲۵۰۴۰۴
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۳ 23 June 2016
شورای شهر وشهرداری در مناطق مختلف باید قبل ازبه وجود آمدن آسیب های جانی ومالی برای شهروندان نسبت به شناسایی ساختمان های مخروبه و خطر سازاقداماتی پیشگیرانه را داشته باشند تا درآینده شاهد وقوع حوادث ناگوار برای شهروندان نباشیم .

بافت های فرسوده در دل شهر همواره مردم وساکنین محلات مختلف  رادچار چالش های اساسی کرده و درگوشه ای از نقاط این چالش ها بدل به تهدیدی برای سلامت جانی افراد نیزمی شود .

به گزارش تابناک همدان؛ وجوداین اماکن پایگاهی برای تجمع انواع حیوانات و حشرات موذی شده واین امر باعث حجوم و سیر شکایات مردمی به شهرداری های مناطق وحتی شورای شهر نیز شده است .

بنا برگفته ی ساکنین محلات مختلف وجودخانه ها ی مخروبه محل زندگی آنان را ازلحاظ بهداشتی وامنیتی به خطر انداخته چراکه این اماکن محل های مناسبی برای تجمع افراد بزه کار و معتاد است و این موضوع به امنیت روانی مردم ومحله آسیب واردمی کند.

یکی از این محلات که گفته می شود مسئولین نیز از آن بازدید داشته اند ملکی در کوچه فروزان میدان دانشگاه ابتدای میرزاده عشقی که سال هاست مخروبه شده، است.

این ساختمان تبدیل به محل تجمع معتادین و حیوانات ولگرد شده بود که با پیگیری و شکایت فراوان و چندین ماهه ساکنین محل وبا ورود شورای شهر ورودی ملک دیوار کشی شد،اما با توجه به فرسایش بسیار شدید و سن بالاو همچنین وجود ترک هایی عمیق در دیوارهای آن به گواه ساکنین محل در هنگام وزش بادهای شدید دیوار های ملک معلق می گردد که این امر می تواند باعث صدمات جانی برای افراد شود.

ساختمان مذکور درسال 94 توسط پیگیری فراوان شورای شهرکه و به درخواست ساکنین محل الخصوص همسایه های مجاورآن بعد ازسال ها رفت و آمد به شهرداری و عدم دریافت پاسخی مناسب از سوی مسئولین دیوارهای آن تخریب وهم اکنون با گذشت بیش ازیکسال به تلی ازخاک و محلی برای  تجمع زباله ها شده است.

پس ازاقدام شهردارای برای تخریب دیوارهای ناامن و دیوار کشی جدید آسیبی به دیوارهای همسایه ی مجاور وارد شده وکسی هم نسبت به این موضوع پاسخ گو نیست و بعد از این ماجرا انباشت خاک های دیوار قدیمی باعث انباشت آب و رسوب آن به منزل این پیر زن می شود. 

پیرزن منزل مجاور ساختمان مخروبه به خبرنگار تابناک می گوید:بارها پیگیر شدم تاشهرداری بالاخره دیوارهای این ملک راتخریب کرد چون نم ورطوبت و موش از راه این ملک به خانه من وارد می شدوبه محل تجمع حیوانات ولگرد وآشغال همسایگان تبدیل شده بود اما متاسفانه هیچ تغییری حاصل نشده نم و رطوبت حاصل این ملک باقی و تله خاک همچنان باقی است و شاید بدتر هم شده و حتی دیوار ملک خود را پس از تخریب به خود با هزینه شخصی ترمیم نمودم. 

همسایه ی دیگری که ساکان این محل است با اشاره به ترک های شدیدملک تصریح کرد : هنگام باد و باران واقعا این ترس رو داریم که دیوار فرو بریزه و تکان هایش با چشم قابل مشاهده است وبه دلیل نزدیکی دیوار این ملک به پنجره های آپارتمان مادرمعرض خسارت شدیدی هستیم واز راه این ملک حشرات موذی بسیار وگردوخاک موجب اذیت همسایگان هم شده البته قبل ازدیوار کشی ورودی آن به محل تجمع معتادین واراذل تبدیل شده بودکه باپیگیری شورای شهر بالاخره دیواری کشیده شده که البته قسمت هایی ازدیوار جدید هم تخریب شده . 

شورای شهر وشهرداری در مناطق مختلف باید قبل ازبه وجودآمدن آسیب های جانی و مالی برای شهروندان نسبت به شناسایی ساختمان های مخروبه و خطر سازاقداماتی پیشگیرانه را داشته باشند تا در آینده شاهد وقوع حوادث ناگوار برای شهروندان نباشیم.

حوادث در گذشته درس هایی رابه ما آموخته که اقدام به موقع می تواند پیشگیر حوادث تلخی مانند؛ منزل خیابان شهدا که آن هم به دلیل فرسودگی جان یک انسان راگرفت وحواث تلخ تری مانند میدان رسالت وچها راه میدان با ر که بار روانی آن مدت ها در اذهان مردم باقی ماند وباعث بی اعتمادی مردم نسبت به عملکرد مسئولین شد.
تهدید جان همشهریان همدانی با دیوارهای فرسوده / ساختمان های قدیمی پایلوتی برای تجمع معتادان و حیوانات موذی است


تهدید جان همشهریان همدانی با دیوارهای فرسوده / ساختمان های قدیمی پایلوتی برای تجمع معتادان و حیوانات موذی است


تهدید جان همشهریان همدانی با دیوارهای فرسوده / ساختمان های قدیمی پایلوتی برای تجمع معتادان و حیوانات موذی است


تهدید جان همشهریان همدانی با دیوارهای فرسوده / ساختمان های قدیمی پایلوتی برای تجمع معتادان و حیوانات موذی است

تهدید جان همشهریان همدانی با دیوارهای فرسوده / ساختمان های قدیمی پایلوتی برای تجمع معتادان و حیوانات موذی استتهدید جان همشهریان همدانی با دیوارهای فرسوده / ساختمان های قدیمی پایلوتی برای تجمع معتادان و حیوانات موذی است
منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار