مدیرکل استاندارد استان همدان خبر داد:
چهارمین کمیسیون ماده ۴۲ قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد استان همدان در سال ۱۴۰۱ به ریاست مدیرکل استاندارد استان همدان و سایر اعضاء در  اداره کل استاندارد استان همدان تشکیل شد و در این کمیسیون تعداد ۹ پرونده رسیدگی شد که نشان از قاطعیت مجموعه اداره کل استاندارد استان همدان در برخورد با متخلفین و حمایت از تولید با کیفیت دارد.
کد خبر: ۱۰۸۹۰۷۳
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۹ 24 January 2023

چهارمین کمیسیون ماده ۴۲ قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد استان همدان در سال ۱۴۰۱ به ریاست دکتر جعفر امیری پریان مدیرکل استاندارد استان همدان و سایر اعضاء در  اداره کل استاندارد استان همدان تشکیل گردید.

به گزارش تابناک همدان، مدیرکل استاندارد استان همدان گفت: با پیگیری‌های مجموعه اداره کل استاندارد استان همدان اجازه تضییع حقوق مصرف کنندگان را نمیدهیم و تمام تلاش خود را در جهت احقاق حقوق حقه مصرف کنندگان بکار خواهیم بست.

امیری پریان که در چهارمین کمیسیون ماده ۴۲ قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد استان همدان افزود: باید اطمینان مردم به نشان استاندارد بیش از پیش افزون گردد در این راستا حمایت قاطع از تولیدکنندگانی که در مسیر استاندارد سازی گام بر میدارند در دستور کار این اداره کل است.

وی در پایان در خصوص جریمه دومیلیارد و ششصدمیلیون ریالی واحد‌های تولیدی بتن آماده متخلف در استان همدان تصریح کرد: در این کمیسیون تعداد ۹ پرونده رسیدگی شد که نشان از قاطعیت مجموعه اداره کل استاندارد استان همدان در برخورد با متخلفین و حمایت از تولید با کیفیت دارد.

لازم به ذکر است بر اساس ماده‌ی ۴۲ قانون تقویت و نظام استاندارد، کمیسیونی مرکب از مدیرکل استاندارد استان، یکی از قضات دادگستری به انتخاب رئیس کل دادگستری استان و نماینده سازمان حمایت تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان و نماینده اتاق‌های بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی، تعاون ایران و اصناف ایران حسب مورد تشکیل و بدواً به موارد مذکور در این قانون رسیدگی می‌کند و با ملاحظه شرایط و امکانات خاطی و دفعات تخلف در صورت احراز جرم مراتب را به مرجع قضائی ذی‌صلاح ارجاع می‌نماید. تصمیمات کمیسیون در مواردی که جنبه حقوقی و قضائی دارد باید متضمن موافقت قاضی عضو این کمیسیون باشد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار