همایش بزرگداشت آیت‌الله مصباح یزدی و آئین اختتامیه هشتمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر در سالن اجتماعات استانداری همدان برگزار شد و دبیر همایش جشنواره رسانه‌ای ابوذر گفت: از مجموع هزار و ۳۵ اثر ارسالی به دبیرخانه جشنواره رسانه‌ای ابوذر و تصمیم هیات انتخاب اولیه در مجموع ۷۵۱ اثر تولیدی به مرحله داوری استانی راه یافت.
کد خبر: ۱۰۸۸۶۲۷
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۴ 21 January 2023

ظهر امروز همایش بزرگداشت آیت‌الله مصباح و آئین اختتامیه هشتمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر در سالن اجتماعات استانداری همدان برگزار شد.

به گزارش تابناک همدان، در این جشنواره ابتدا از داوران حسین صادقیان، زهره پوروهابی، عبدالرحمان رافتی، سیدحامد تروهید، محمدرضا خوشگفتار، رضا ینگجه و خسرو نوروزی‌منعم تجلیل به عمل آمد.

در ادامه برگزیدگان این جشنواره اعلام و تجلیل شدند به نحوی که در بخش گزارش خبری سولماز عنایتی از خبرگزاری فارس حائز رتبه اول شد و فرنوش رئیسی و معصومه موسوی مشترکا مقام دوم را کسب کردند و رتبه سوم از آن فاطمه فراقیان شد.

در بخش تیتر نیز مجددا سولماز عنایتی نفر اول و سیده‌فریده حسینی‌فرزام نفر دوم از خبرنگاران خبرگزاری فارس بودند و علی سهرابی مقام سوم را کسب کرد.

در بخش سرمقاله و یادداشت نیز از صفورا کاظمیان مقام سوم، احمد رجبی راغب مقام دوم و حسن افشار نفر اول تجلیل شد.

در بخش عکس راضیه حاجیلویی مقام سوم و طیبه یوسفی مظاهر مقام دوم را کسب کردند و نفر اول در این حوزه منتخب نداشت.

در بخش گزارش تحلیلی و تحقیقی در این جشنواره مقاوم اول از آن فاطمه رحمتی شد، مقام دوم را پرستو الماسی و نفر سوم را فاطمه زنگنه کسب کردند.

در بخش مصاحبه نیز نفر اول فرنوش رئیسی، نفر دوم سمیرا گمار و نفر سوم عطیه صفی‌زاده انتخاب شدند.

برترین‌های بخش کلیپ هم نفر اول هاشم اولیایی مقدم، نفر دوم امید سیفی و نفر سوم بهمن رحیمی وقار بودند و شایستگان تقدیر نیز پرنیاسالاری البرز و محبوبه اکبری شناخته شدند.

دبیر همایش جشنواره رسانه ای ابوذر همدان نیز در این همایش گفت: از مجموع هزار و ۳۵ اثر ارسالی به دبیرخانه جشنواره رسانه ای ابوذر و تصمیم (هیات انتخاب اولیه ) در مجموع ۷۵۱ اثر تولیدی به مرحله داوری استانی راه یافت.

ناصر قوامی مشفق افزود: هشتمین جشنواره رسانه ای ابوذر کار خود را از آبان ماه سال ۱۴۰۰ آغاز و تا آبان سال ۱۴۰۱ پذیرای آثار تولیدی اهالی رسانه استان همدان بود.

وی ادامه داد: علاقه مندان آثار خود را در قالب‌های گزارش خبری، گزارش تحقیقی و تحلیلی، مصاحبه، یادداشت و سرمقاله، تیتر، اینفوگرافی، موشن گرافی، عکس، کلیپ، گزارش ویدئویی، مستند و پادکست ارسال کردند.

وی با اشاره به اینکه جایگاه و حکمرانی رسانه ای بر کسی پوشیده نیست افزود: تلاش برای بازگرداندن مرجعیت رسانه های داخلی بیش از پیش ضروری است.

قوامی مشفق اظهار داشت: جنگ رسانه ای دشمن ثابت کرد که شیطان رسانه ای بیگانه چگونه می تواند دروغ های متعدد را برجسته و به آرمان های جوانان تبدیل کند.

دبیر همایش جشنواره رسانه ای ابوذر همدان گفت: تحقق نظام صنفی اهالی رسانه ای در کشور مساله ای است که در روز خبرنگار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد که در هیات دولت در این باره تصمیم خواهند گرفت و این مقدمه ای برای ایجاد جبهه رسانه ای در تراز انقلاب اسلامی است.

قوامی مشفق افزود: مکتب آیت الله مصباح باید در آثار و اهالی رسانه ای گسترش یابد و در این صورت است که اندیشه های متعالی و مستدل انقلاب اسلامی صادر می شود و در جان جوانانی که امروز در مکتب انقلاب رشد پیدا می کنند، خواهد نشست.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار