ایوان چیژفسکی گفت: که اوکراین نمی‌تواند ثابت کند که پهپاد‌های مورد استفاده روسیه ساخت ایران است.
کد خبر: ۱۰۸۸۶۰۵
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۳ 21 January 2023

ایوان چیژفسکی بیان کرد که اوکراین نمی‌تواند ثابت کند که پهپاد‌های مورد استفاده روسیه ساخت ایران است.

پهپاد
به گزارش تابناک همدان، به نقل از اسپوتنیک، رسانه‌های اوکراینی به نقل از ایوان چیژفسکی، کارمند دفتر دادستان کل اوکراین گزارش می‌دهند که بازرسان اوکراینی نمی‌توانند به طورموثق، منشا پهپاد‌های انتحاری مورد استفاده روسیه در اوکراین را که گفته می‌شود ساخت ایران است، تأیید کنند.

کانال سوسپیلنیه به نقل از وی گفت: "ما هنوز نمی‌توانیم بگوییم که این هواپیما‌های بدون سرنشین ساخت ایران است. تحقیقات مقدماتی در حال حاضر در جریان است. این تحقیقات سریع انجام نخواهد شد. "

به گفته دادستان، یک بررسی در مقیاس بزرگ با شرکت کارشناسان رشته‌های مختلف لازم است. چیژفسکی گفت که بازرسان در تلاش هستند تا مشخص کنند که چرا پهپاد‌های روسی و ایرانی مشابه هستند و محل ساخت آن‌ها را مشخص کنند.

اما این کار به دلیل آسیب دیدن علامت گذاری روی جزئیات دستگاه‌ها با مشکل مواجه می‌شود و خود محققین علامت‌های حفظ شده را غیر قابل اعتماد می‌دانند.

مسکو و تهران بار‌ها اتهامات غرب را رد کرده اند و ادعا می‌کنند که ایران پهپاد‌های روسیه را برای عملیات نظامی در اوکراین تامین می‌کند. همانطور که سرگی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد، تمام این اظهارات ثابت نشده است.

کرملین همچنین اعلام کرد که اطلاعاتی درباره تسلیحات ایرانی در اختیار ندارد. به گفته سخنگوی مطبوعاتی رئیس جمهور دیمیتری پسکوف، تجهیزات روسی با نام‌های روسی در این عملیات ویژه استفاده شده است

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار