نماینده ولی فقیه در همدان
امام جمعه همدان گفت: برای موفقیت در میدان نبرد علیه طوفان‌های طغیان‌گر غرب باید معبر دشمن را به خوبی بشناسیم و تشخیص دهیم و تا وقتی تمدن غربی و راه نفوذ دشمن را نشناسیم، در انجام کارهای فرهنگی موفق نخواهیم بود.
کد خبر: ۱۰۸۸۳۱۳
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۶ 19 January 2023

امام جمعه همدان گفت: برای موفقیت در میدان نبرد علیه طوفان‌های طغیان‌گر غرب باید معبر دشمن را به خوبی بشناسیم و تشخیص دهیم.

به گزارش تابناک همدان، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی در دوازدهمین جشنواره مالک اشتر استان همدان، با بیان اینکه حضور در جمع بسیجیان نشاط‌آور است، اظهار کرد: مجموعه بسیج یکی از پرظرفیت‌ترین تشکل‌ها در عرصه فرهنگ و خدمات اجتماعی است که می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

وی با اشاره به اینکه مجموعه‌ای از افراد و نیروهای کارآمد و مومن در این جمع حضور دارند، گفت: باید با استفاده از این ظرفیت و افزایش انسجام و هم‌افزایی شاهد فعالیت‌های بیشتری در این بخش باشیم.

امام جمعه همدان با بیان اینکه امروز به معنای واقعی کلمه، جریان حق وارد عرصه مبارزه با جریان باطل شده است، یادآور شد: در طول تاریخ این تقابل وجود داشته اما کم‌تر زمانی بوده که شاهد این هجمه‌ها علیه جبهه حق باشیم.

وی با اشاره به اینکه جریان شیعه و حکومت اسلامی وارد نبردی تمام‌عیار با تمدن غربی شده است، خاطرنشان کرد: راه موفقیت در این میدان، این است که باور کنیم این خداست که غلبه و پیروزی بر دشمن را ایجاد می‌کند.

شعبانی با تأکید بر اینکه هر چه اعتقادات ما قوی‌تر باشد، قطعا تیرهای ما بیشتر به هدف خواهد خورد گفت: این جشنواره نیز هدفی الهی در ورای تمام این اهداف دارد و زمانی این هدف اصلی محقق می‌شود که به معنای واقعی کلمه دست خدا را در فعالیت‌های خود ببینیم.

وی با تأکید بر اینکه باید با آثار و سخنرانی‌های حضرت امام(ره) بیشتر آشنا شویم، گفت: امام(ره) در جمع پاسداران و نیروهای مسلح در بسیاری از موارد در نکات اخلاقی خود، تکیه بر خداوند را توصیه می‌کردند و نمونه آن آزادسازی خرمشهر بود که فرمودند «خرمشهر را خدا آزاد کرد».

شعبانی افزود: عمل بسیجیان در پایگاه‌ها و در تمام میدان‌ها زمانی اثرگذار خواهد بود که کار آنها تبدیل به وجه الله شود و این مهم هم نیاز به کار برای خدا و تکیه به پروردگار دارد.

وی با تأکید بر اهمیت تقویت دین خدا و اهداف الهی در جامعه، اظهار داشت: امام حسین(ع) نه تنها سر مبارکشان که فرزند 6 ماهه خود را فدای اسلام کردند تا کلمه‌الله هی‌العلیا، در جامعه محقق شود.

امام جمعه همدان، با بیان اینکه در مسئله ولایت، اسم شخص مطرح نیست، یادآور شد: رهبر معظم انقلاب نیز در دیدار روز گذشته خود فرمودند سعی کنید حرف خدا روی زمین نماند و این همان تعبیر و تحقق "کلمه الله هی العلیا" است.

وی با اشاره به اینکه با تقویت ولایت خدا، این مهم نیز محقق می‌شود، یادآور شد: زمانی که خداوند به پیامبر دلداری می‌دهد، می‌فرماید هم من هستم و هم مومنین، این یعنی مومنی که در مسیر تقویت ولایت است، اسمش در کنار خدا مطرح می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان همدان در ادامه با تأکید بر اینکه ولایتمداری یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های مالک اشتر بود، گفت: مالک با وجود آنکه در جنگ صفین با یک ضربه می‌توانست معاویه را بکشد و جریان تاریخ را تغییر دهد، اما بنا به دستور امیرالمومنین(ع)، از این کار کنار کشید و این یعنی مالک ذوب در ولایت امام بود.

وی یادآور شد: امروز نیز در میدان نبرد و طوفان‌های طغیان‌گر غرب، ایستادگی سخت است و برای موفقیت در این عرصه باید معبر دشمن را به خوبی بشناسیم و تشخیص دهیم.

شعبانی قدرت نرم دشمن را نفوذ در توسعه عقلانیت غربی دانست و گفت: گاهی دشمن برای نفوذ فرهنگ خود در دیگر کشورها، به توسعه یک فروشگاه زنجیره‌ای روی می‌آورد تا عقلانیت و فرهنگ آمریکایی را در کشورهای دیگر توسعه دهد.

وی با اشاره به اینکه اساس کار تمدن غربی، ایجاد همگونی فرهنگی با دیگر کشورهاست، یادآور شد: دشمن با ساختن نیازهای کاذب، افراد را مجبور به برطرف کردن آن می‌کند.

امام جمعه همدان با بیان اینکه تا وقتی تمدن غربی و راه نفوذ دشمن را نشناسیم، در انجام کارهای فرهنگی موفق نخواهیم بود خواستار همراهی و انسجام بین مساجد و پایگاه‌های بسیج شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار