رستمی با تاکید بر اینکه یارانه دارو‌ها از طریق دولت به بیمه‌ها داده می‌شود تا در صورت گرانی اقلام دارویی هزینه پرداختی از جیب بیماران زیاد نشود گفت: بیمارانی که از گرانی دارو‌های سرماخوردگی یا ... گلایه دارند بخاطر این است که داروی خود را بدون نسخه و آزاد دریافت می‌کنند.
کد خبر: ۱۰۸۰۹۳۱
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۰ 07 December 2022

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: یارانه دارو از طریق دولت به بیمه‌ها پرداخت می‌شود تا پرداختی از جیب مردم زیاد نشود؛ آن دسته از مردم هم که دارو‌هایی مانند سرماخوردگی را گران‌تر می‌خرند به دلیل خرید به صورت آزاد و بدون نسخه است.

به گزارش تسنيم؛ قدرت‌الله رستمی با اشاره به اینکه در زمان پیک آنفلوانزا و بیماری‌های تنفسی مانند سرماخوردگی، دچار افزایش مصرف پیش‌بینی نشده و ناگهانی شربت‌ها و دارو‌های کودکان شدیم، اظهار داشت: در حال حاضر کمبودی وجود ندارد و بیماران می‌توانند براحتی دارو‌های مورد نیاز خود را از داروخانه‌ها تهیه کنند.

وی با تاکید بر اینکه از ۴۰ روز گذشته تاکنون دارو‌های آنتی بیوتیک و سرماخوردگی با روال عادی توزیع می‌شود، تصریح کرد: با فروکش کردن بیماری‌های تنفسی، نیاز به دارو هم کمتر شده است.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه تولید دارو افزایش پیدا کرده است، گفت: قیمت برخی اقلام دارویی غیر آنتی‌بیوتیک افزایش یافته، اما این افزایش قیمت از طریق بیمه‌ها تامین می‌شود و برای بیماران تغییر چندانی نداشته است.

رستمی با تاکید بر اینکه یارانه دارو‌ها از طریق دولت به بیمه‌ها داده می‌شود تا در صورت گرانی اقلام دارویی هزینه پرداختی از جیب بیماران زیاد نشود، اظهار داشت: بیمارانی که از گرانی دارو‌های سرماخوردگی یا ... گلایه دارند بخاطر این است که داروی خود را بدون نسخه و آزاد دریافت می‌کنند.

وی با بیان اینکه استفاده از بیمه‌ها هزینه تهیه دارو را به طرز محسوسی کاهش می‌دهد، عنوان کرد: دولت به منظور حمایت از افرادی که تحت پوشش بیمه نیستند، بیمه همگانی سلامت را به صورت رایگان در اختیار مردم قرار داده است.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی همدان با گلایه از اینکه برخی بیماران هنگام سرماخوردگی یا بروز مشکلات تنفسی، اقدام به خرید و مصرف خودسرانه آنتی‌بیوتیک می‌کنند، گفت: در صورتیکه برای درمان بیماری نیاز به آنتی‌بیوتیک نباشد، اما به صورت خودسرانه مصرف شود سبب ایجاد مقاومت میکروبی و بدتر شدن بیماری خواهد شد.

رستمی در بخش دیگری از گفتگو به سامانه تلفنی ۱۹۰ اشاره کرد و افزود: بیماران برای دریافت مشاوره دارویی و اطلاع از اینکه داروی مورد نظرشان در کدام داروخانه موجود است، می‌توانند با این سامانه تماس بگیرند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار