مدیرعامل شرکت گاز استان همدان گفت: با اجرای طرح ملی بهینه‌سازی ۱۵ درصد در مصرف گاز طبیعی موتورخانه‌ها صرفه‌جویی شده است.
کد خبر: ۱۰۷۸۷۱۶
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۵ 23 November 2022

مدیرعامل شرکت گاز استان همدان گفت: با اجرای طرح ملی بهینه‌سازی ۱۵ درصد در مصرف گاز طبیعی موتورخانه‌ها صرفه‌جویی شده است.

به گزارش تابناک همدان، محمد صادق محبی با اشاره به گازرسانی به واحد‌های تولیدی و صنعتی گفت: تاکنون و از شروع فعالیت دولت سیزدهم با حجم گاز جایگزین به میزان ۳۵ هزار مترمکعب بر ساعت از مصرف ۴۱ میلیون لیتر سوخت مایع جلوگیری شده است.

او گفت: با جایگزین کردن سوخت گاز به جای سوخت مایع ضمن کاهش هزینه‌های اقتصادی و خطرات حمل و نقل، آلودگی هوا نیز کاسته می‌شود.

مدیر عامل شرکت گاز استان همدان گفت: میزان تخصیص گاز به نیروگاه مفتح در ۶ ماهه اول سال نسبت به سال قبل ۱۷ درصد افزایش داشته است.

محبی گفت: با اجرای "طرح‌های بهینه سازی" برای مشترکینی که دارای موتورخانه گرمایش مرکزی هستند تاکنون ۳۶۵ مورد رفع نقص شده که منجر به کاهش ۱۵ درصدی در مصرف گاز طبیعی شده است.

او گفت: برای جلوگیری از مواجه شدن با کمبود گاز باید تمهیدات لازم برای استفاده از سوخت جایگزین اندیشیده شود.

ظاهر پور مجاهد با اشاره به اینکه صنوف و کارگاه‌ها باید برای استفاده از گاز طبیعی در سامانه سدف ثبت نام کنند، گفت: نانوایی ها، مدارس و گلخانه‌ها باید دارای امکان استفاده از سوخت جایگزین باشند.

او بر آمادگی برای ارائه تسهیلات به برخی نانوایی‌های در استفاده از سوخت جایگزین تاکید کرد.

هم اکنون ۱۰۰ درصد جمعیت شهری (۳۱ شهر)، ۹۹.۸ درصد جمعیت روستای (۱۰۴۱ روستا)، ۱۵ شهرک صنعتی، ۹ ناحیه صنعتی و ۱۰۱۴ واحد صنعتی استان همدان از گاز برخوردارند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار