گروهی از قانونگذاران ایالت اوهایو آمریکا لایحه‌ای برای کیفری کردن تعقیب افراد با استفاده از گجت «ایرتگ» ارائه کرده اند.
کد خبر: ۱۰۴۴۷۴۰
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۵ 15 May 2022
گروهی از قانونگذاران ایالت اوهایو آمریکا لایحه‌ای برای کیفری کردن تعقیب افراد با استفاده از گجت «ایرتگ» ارائه کرده اند.

 

به گزارش تابناک همدان، لایحه مذکور که HB ۶۷۲ نام گرفته در صورتیکه تصویب شود، نصب عمدی یک دستگاه یا اپلیکیشن ردیابی روی مایملک شخصی فرد بدون رضایت وی را ممنوع می‌کند.

پس از آنکه شبکه خبری ۳ News گزارشی از افزایش استفاده از دستگاه‌هایی مانند اپل ایر تگ توسط مزاحمان برای تعقیب افراد انجام داد، قانونگذاران اوهایو تصمیم گرفتند چالش روزافزون تعقیب از راه دور را کنترل کنند.

گزارش این شبکه خبری در ماه فوریه نشان داد شکافی در قانون این ایالت به افرادی بدون سابقه مزاحمت یا خشونت خانگی اجازه می‌دهد بدون هیچ مجازاتی افراد دیگر را تعقیب کنند.

طبق تحقیق این شبکه خبری، تعداد کمی از ایالات آمریکا قانونی علیه تعقیب الکترونیک دارند و اوهایو نیز از جمله ایالت‌هایی است که قانون خاصی در این زمینه تصویب نکرده است.

از سوی دیگر گزارشی در نشریه مادر بورد نشان داد تعقیب افراد با استفاده از ایرتگ چالشی محدود به چند رویداد معدود نیست. پس از آنکه نشریه مذکور سوابق رصد ایرتگ در چند واحد پلیس در آمریکا را درخواست کرد با ۱۵۰ گزارش روبرو شد. از این تعداد، ۵۰ پرونده شامل زنانی بود که تصور می‌کردند فردی با استفاده از ایرتگ آن‌ها را ردیابی می‌کند.

اپل در ماه فوریه اعلام کرد قابلیت امنیتی جدیدی برای جلوگیری از تعقیب با ایرتگ اجرا می‌کند. این شرکت تصمیم دارد قابلیتی را فعال کند که به مالکان آیفون‌های ۱۱، ۱۲ و ۱۳ اجازه می‌دهد هرگونه ایرتگ ناشناس را ردیابی کنند. این ابزار جهت و مسافت ایرتگ ناخواسته با آیفون را نشان می‌دهد. همچنین اپل تصمیم دارد هشدار‌های ردیابی ناخواسته را نیز آپدیت کند تا درباره مزاحمان احتمالی به افراد آگاهی دهد.
 
منبع: مهر به نقل از انگجت
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار