tabnakostan

روایت تلخ قتل فجیع رومینا در گفت‌وگو با بستگانش + توضیحات معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان در رابطه با قتل دختر تالشی
ساعت سه بعدازظهر روز یک خرداد، کفش‌ها پشت در خانه تازه از پا کنده شده‌اند و هنوز یک ساعتی نمی‌شود که پدر از دادگاه به خانه بازگشته است، صبح همان روز پدر برای بازگرداندن دختر چهارده ساله به دادگاه رفته بود، با این خیال که دختر فریب خورده و با مردی همسن و سال پدر فرار کرده است، صحبت‌های دختر در دادگاه و ننگ عکسی در گوشی همراهش اما او را با خشم مضاعفی به خانه بازگردانده بود.
پاسخ محکم فرماندهی انتظامی مازندران در محکومیت تحریم ناجا از سوی دولت آمریکا
فرماندهی نیروی انتظامی مازندران در محکومیت تحریم ناجا از سوی دولت آمریکا بیانه ای صادر کرد و پاسخ دندان شکنی به آمریکای جهانخوار داد .
مهران میدان نزاع اقلیت واکثریت !/اختلافات به نفع شهر وشهرواندان کی تمام می شود؟!
این روزها اختلافات بین دو گروه اقلیت و اکثریت شورای شهر مهران به نقطه سر خط باز گشته است! اختلافاتی که خروجی آن قطعا منافع شهر وشهروندان نخواهد بود .با احترامی که برای شهردار این شهر ونکته نظرات اعضای اکثریت شورای این شهر قایل هستیم اما باید اذعان کرد که شهردار فعلی مهران نمی تواند تامین کننده نظرات،دیدگاهها وانتظارات شهروندان مهرانی ودغدغه مندان باشد.
افتتاح و بهره برداری از فاز دوم تقاطع غیرهمسطح آذربایجان ارومیه
صبح امروز، همزمان با سالروز آزاد سازی خرمشهر و در آستانه فرا رسیدن عید سعید فطر فاز دوم تقاطع غیرهمسطح آذربایجان با حضور مسئولان و اصحاب رسانه به بهره برداری رسید.
پشت پرده حمله سایبری به بندر شهید رجایی چیست؟/ لزوم ورود دستگاه‌های نظارتی و امنیتی به پرونده
همچنین ضروری است تا جلوی تداوم چنین واگذاری‌های بی‌حساب و کتاب به شرکت‌هایی که اکنون بدهی‌های میلیاردی به بانک‌ها دارند و در آینده‌ای نزدیک بدلیل عدم اصالت در واگذاری پروژه‌ها، بحران پدید خواهند آورد گرفته شود. واگذاری‌هایی که نمونه آن را می‌توان در بندر نفتی خلیج فارس مشاهده کرد.
حکایت ما ،فرزندان و مدرسه مجازی !
حال ما ماندیم و کلی دغدغه سرنوشت تحصیل فرزندانمان و فرزندانی شادامانه روزهای خود را با "شاد" پیوند زده اند ! همان برنامه شادی که می خواهد به آنان علم بیاموزد ،جبران مافات کند ! اما به یقین ناشاد ترین روزها وساعات را برای اولیاء دغدغه مند به ارمغان اورده است!می گویید چرا ؟!! پس در ادامه بخوانید ،چون شک نداریم شما هم تجربه کرده اید ،تجربه ای تلختر از روزهای کرونایی بی احساسی که به یکایک ما تحمیل شد ؛
جدال مجدد شورای شهر فردیس بر سر تعیین شهردار!!!
چند روز گذشته خبری مبنی بر عزل خسروزاده و انتخاب سرپرست توسط اعضای شورای شهر فردیس تنها پس از سه ماه و اندی که از شروع به کار  شهردار این شهر ۵۰۰هزار نفری گذشته است در فضای خبری استان سایه افکند، این خبر شهروندان و صاحب نظران حوزه مدیریت شهری  را در بهت فرو برد!
افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از خرداد اعمال می‌شود
مدیرکل تامین اجتماعی البرز گفت: در حال حاضر ۳۷ هزار کارگر ساختمانی تحت پوشش خدمات بیمه‌ای قرار دارند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز:
آموزش ها باید تلفیقی از حضوری و غیرحضوری باشد
مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز در رابطه با بازگشایی مدارس گفت: بر اساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا مقرر شد تا از بیست و هفتم اردیبهشت ماه بازگشایی مدارس صورت بگیرد.
انتقادات یک طلبه ایلامی ،حمله بد و دفاع بدتر !
اگرچه بر این باوریم که ساده زیستی ، اهتمام نماینده ولی فقیه در استان ایلام به حذف تشریفات زائد ،تلاش برای رفع مشکلات مردم تهیدست و مشی اعتدالی ایشان در مواجهه با مسایل سیاسی و اجتماعی کشور و برقراری توازن در بین دستگاههای دولتی وحاکمیتی، مقبولیت اجتماعی قابل قبولی برای ایشان ایجاد نموده است ،اما با این وجودباید انتقاد خیر خواهانه از سوی هر فرد تریبونی را ولو اینکه متوجه نماینده ولی فقیه در استان باشد را در چارچوب حقوقی قلمداد کرد که جمهوری اسلامی ومنشور ملی آن فراهم کننده بستر آن برای تبیین آزادی های مصرح در قانون اساسی در راستای  پیشگیری از خفقان واستبداد رای فراهم آورده است.
لایحه منطقه آزاد تجاری مهران در راند آخر!/ افراد صاحب نفوذ استان دست به کار شوند
اینک که مجلس دهم روزهای پایان حیات خود را سپری می کند ،نمایندگان با اصرار بر نظر خود ،لایحه ایجاد مناطق آزاد را روانه مجمع تشخیص مصلحت نظام کرده اند ،به این امید که مصلحت اندیشی این جمع بتواند تصویب این لایحه را رقم زده وبعنوان یک کار مثبت ازسوی نمایندگان مردم در کارنامه آنان ثبت وضبط شود.
دکه ای که به میدان تنه می زند! / شورایی که با جلسات پر از خالی نفس شهر را بریده است
جانمایی عجیب این کیوسک به تنهایی حکایت از بی نظمی و امتیاز طلبی شورای تهی از توانایی در توسعه شهر است. یاسوج زیر نعل معجون و نامتجانس شورای شهر از نفس افتاده است! شورایی که با جلسات پر از خالی، چون سوهانی بر روح شهروندان شده است.
کرم ساقه خوار برنج معضل اصلی کشاورزان مازندران
کشاورزی در مازندران آسان نیست و با تلاش عزیزان زحمتکش کشاورزان این امر میسر می شود . برنج محصول اول این زحمتکشان است . یکی از آفات مهم این محصول کرم ساقه خوار برنج است که دارای 2 تا 3 نسل در سال است.
در گفتگو با تابناک کهگیلویه و بویراحمد اعلام شد
مثبت شدن تست کرونای نوزاد 17 ماهه در استان / شرایط حساس در مناطق گرمسیری / توصیه های سرپرست بهداشت و درمان لنده
سرپرست بهداشت و درمان شهرستان لنده از ابتلای یک نوزاد ۱۷ ماهه به ویروس کرونا در این منطقه خبر داد.
مدیرکل حفظ آثار ونشر ارزشهای دفاع مقدس استان ؛
ویژه برنامه های چهل سالگی دفاع مقدس همزمان با سالروز آزاد سازی خرمشهر آغاز خواهد شد/بالاترین ترافیک برنامه های گرامیداشت دفاع مقدس به استان ایلام اختصاص دارد/ضرورت انتقال سجایای دفاع مقدس به نسل جوان
مدیرکل حفظ آثار ونشر ارزشهای دفاع مقدس استان ایلام گفت : ستاد گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در استان به ریاست استاندار و در شهرستان ها به ریاست فرمانداران تشکیل می شود .
معاون سیاسی وامنیتی استاندار ایلام ؛
ایلام یکی از استانهای پیشرو در عرصه دفاع مقدس است
معاون سیاسی وامنیتی استاندار ایلام گفت : بررسی تقویم هشت ساله دفاع مقدس گویای این واقعیت است که استان ایلام یکی از استانهای پیشرو در عرصه دفاع از کیان انقلاب ومرزهای کشور است .
تجدید میثاق روابط عمومی ها با شهدا
نمره ای که معاون سیاسی داد! / لزوم فاصله گیری از نگاه سنتی و کلیشه ای+  گزارش تصویری
معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه نگاه ما به روابط عمومی ها نگاه امنیتی نیست گفت: من از طرف وزارت کشور و استانداری کهگیلویه وبویراحمد به روابط عمومی ها خدا قوت می گویم و به فعالیت آنها نمره هجده می دهم.
اعلام آمار مبتلایان به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد / 29 اردیبهشت و آمار سینوسی!
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با اشاره به آخرین آمار مبتلایان به کرونا ویروس کهگیلویه و بویراحمد در بیست و نهمین روز از اردیبهشت ماه ۹۹ ، گفت: از مجموع جواب های دریافت شده امروز، 8 مورد مثبت شناسایی شد.
گفتگوی تابناک کهگیلویه و بویراحمد با مدیر کل روابط عمومی استانداری
برخی مدیران باور ندارند که روابط عمومی پیشانی دستگاه است! / نیروهایی که می توانند مدیران موفقی باشند / هشدار به روابط عمومی برخی دستگاه ها / سختی کار با استاندار کهگیلویه و بویراحمد
تقوی روابط عمومی را یک هنر اجتماعی می داند و معتقد است که نام نهادن هنر هشتم برای آن بسیار هوشمندانه بوده است و البته می‌گوید روابط عمومی به منزله پلی برای ارتباط دوسویه میان دستگاه‌ها و افکار عمومی است.
بازگشایی مدارس ،تناقضات وتعارضات !
با وجود تمامی موارد مطروحه بالا ،اما وزارت آموزش وپرورش در تصمیمی عجولانه وغافلگیر کننده از بازگشایی مدارس از 27اردیبهشت ،یعنی همین روزی که گذشت ،خبرداد . اگر چه با عقیده تصمیم گیران این حوزه ،بازگشایی مدارس به معنای بازگشت به روال عادی وطبیعی آموزش نبوده وحضور دانش اموزان اختیاری ودر راستای جبران عقب ماندگی دانش آموزان محروم از آموزش مجازی ویا رفع مشکلات درسی صورت می گیرد ،اما این اقدام اموزش وپرورش با تناقضات وتعارضاتی مواجهه است که باید مورد توجه تصمیم سازان ومدیران این دستگاه قرار گیرد .
چه مشاغلی تسهیلات کرونا را دریافت می‌کنند؟
بر اساس اعلام وزارت کار «سامانه کارا» از امروز برای ثبت نام کارفرمایان و متقاضیان وام کرونا در دسترس است که امکان ثبت‌نام برای دریافت تسهیلات حمایتی کرونا فراهم و اسامی ۱۳ گروه شغلی که امکان دریافت این تسهیلات را دارند، اعلام شده است.
از نفوذ افراد فاسد به نظام اداری کشور جلوگیری شود/مجلس باید کارآمد باشد
آن چه که در مجلس دهم برای نظارت بر عملکرد قوای دیگر انجام نشد در مجلس یازدهم باید به خوبی مورد توجه قرار گیرد و عملکرد قوه قضاییه و دولت پیگیری و همه نمایندگان باید تلاش کنند تا ساختار مجلس قوی، کارآمد و هوشمند شود.
نگرانی از گسترش پیتزا‌های ارزان قیمت و افزایش استقبال شهروندان/ پديده‌ای به نام پيتزا 7 هزار تومانی!
میل آدمی به خوراک و صرف خوراکی باعث شده که در نگاهی گذرا به خیابان‌های شهر کرج، یکی در میان شاهد مغازه‌ها، فروشگاه‌ها، رستوران‌های با هویت فست فود باشیم و در این بین هستند فست‌فودی‌ها و رستوران‌هایی که خریداران برای خرید از آنجا صف بسته‌اند، فست‌فودی‌ها و رستوران‌هایی با قیمت‌های باورنکردنی؛ از کباب کوبیده ۱۰ هزار تومانی گرفته تا پیتزا خانواده هفت‌هزار تومانی.
دستگیری قاتل خانوادگی در کمتر از ۳۰ دقیقه در بابلسر
قتل 2 نفر با کُلت کمری در یکی از روستاهای بهنمیر
گزارش‌های غیر رسمی حاکی از قتل با سلاح کلت کمری در یکی از روستاهای بهنمیر به دلیل اختلاف خانوادگی عنوان شده است. با وقوع این جنایت ماموران انتظامی شهرستان با همکاری عوامل پلیس آگاهی در اقدامی پلیسی وعملیاتی قاتل را در کمتر ۳۰ دقیقه دستگیر کردند.
در بعد رسانه ای:
طنز تلخ حماسه منتخبین زاگرس نشین !
تنها خروجی ملی آن برای این استان ها ، معرفی منتخبین و نمایندگان ان به عنوان نمایندگان معامله گر و فاسد بوده است و به نوعی این نمایندگان را دریچه ورود به فساد معرفی کرده اند!
گزارش کامل نشست شورای برنامه ریزی
پایان خرداد فرصت استاندار به دستگاه های دولتی برای فروش اموال مازاد / تاجگردون : کسری شدید بودجه در راه است! / حاشیه نشست : تجلیل از دو نماینده غایب !
نشست شورای برنامه‌ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور اعضا ، نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی و به ریاست استاندار کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.
روایت هنرمندانه از کرونا
دانشگاه علوم پزشکی در کنار اقدامات بهداشتی و درمانی توانسته ظرفیت های هنری و هنرمندان استان را به کار بگیرد تا با زبان هنر زوایای پنهان و ناگفته این ویروس را نشان دهد.
پسا کرونا را دریابید/به فکر توده های محروم جامعه باشید
یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس از نمایندگان مجلس یازدهم خواست که ضمن توجه جدی به دوران پسا کرونا در جهت رفع مشکلات معیشتی مردم، افراد و کارگاه‌هایی که در این ایام متضرر شده اند، گام‌های اساسی بردارند و به فکر توده های محروم جامعه که ولی نعمتان انقلاب هستند باشند همچنین با صرفه جویی در هزینه های مجلس و دولت و استفاده از بخش خصوصی به توسعه و رفاه مردم توجه کنند.
محله‌های پرخطر کرونایی در شیراز را بشناسید
امروزه زندگی همه ما تحت تاثیر بیماری کرونا قرار گرفته است و برای اتخاذ تصمیمات درست در این هنگام لازم است تا علاوه بر دریافت آموزش‌های درست، بتوانیم اطلاعاتی نیز از شرایط بیماری در سطح شهر و محلات داشته باشیم. برای اینکه تصمیم‌گیری مبتنی بر شواهد داشته باشیم با تحلیل داده‌های متعدد و با حفظ حریم شخصی و محرمانگی داده‌ها، میزان تردد افراد بیمار دو هفته پیش از بستری در اماکن مختلف بررسی شده و با استفاده از تحلیل متن مناطق مشخص شده است. اماکن آلوده‌تر اماکنی هستند که بیماران بیشتری در آنجا تردد داشته‌اند.
ضرورت نظارت بر توزیع بسته های حمایتی کمک مومنانه !
اما همانگونه که در مطلب پیشین به آن اشاره شد ،تکمیل کننده این حرکت زیبای مردمی با محوریت سپاه شناسایی و توزیع بسته های غذایی است ،چرا که عدم اهتمام به این موضوع ،یعنی بی دقتی در کار توزیع  به گونه ای که این مرحم درست بر محل زخم گذاشته نشود ،تمامی زحمات خیرین ،تلاش های درخشان سپاه و نیات دغدغه مندان در حمایت از این طرح بزرگ را تحت شعاع قرار خواهد داد.
شهرداری و شورای شهر ایلام ابهام زدایی کنند!
بنابراین انتظار می رود شهرداری ایلام با ارایه مستندات ومدارک مستدل ومحکم به یکایک ابهامات مطرح شده پاسخ دهند ؛ ابهاماتی از قبیل تسامح وتساهل وچشم پوشی بر فعالیت عمرانی افراد خاص که عمدتا  قرابت تباری ،قومی و فامیلی آنان به اعضای شورای شهرو شهرداری بعنوان سندی محکم بر تایید ابهامات به اثبات رسیده ویا اینکه برخی از خدمات شهری به جای تامین منافع شهروندان ،بیشتر حول محور تامین منافع برخی افراد خاص می چرخند!
رفتاری رسمی اما در تضاد با طرح فاصله گذاری اجتماعی ؛
مراسم تودیع و معارفه رییس جمعیت هلال احمر با چه مجوزی برگزار شد ؟!
امروز مراسم رییس جمعیت هلال احمر استان برگزارشد ،سالن کیپ تا کیپ جمعیت بود ،طبق پروتکل اولا برگزاری تجمعات ممنوع است ،همانگونه که مساجد،امامزاده ها و نمازهای جمعه تعطیل است ،اما این مراسم معلوم نیست با مجوز کدام مسئول برگزار شد .
علت حادثه برای ناوچه کنارک
از نقص در مهمات تا احتمال جنگ الکترونیک دشمن + فیلم
در این بین دلیل رخ دادن چنین اشتباهی مورد توجه برخی صاحب نظران قرار گرفته است. حتی برخی احتمال جنگ الکترونیک در انحراف 16 مایلی موشک شلیک شده از جماران و اصابت به ناوچه کنارک را رد نمی کنند.
اخبار کامل نیروی انتظامی همه استان مازندران در 22 اردیبهشت
از عملکرد امروز نیروی انتظامی مازندران تا توصیه پیشگیرانه
اخبار حوزه انتظامی مازندران در 22 اردیبهشت توسط معاونت اجتماعی فرماندهی نیروی انتظامی مازندران به خبر نگار تابناک از کل استان از غرب تا شرق و وضعیت راه ها از سوی رئیس پلیس راه استان مازندران به شرح زیر تشریح گردید .
متهم به قتل در دهدشت دستگیر شد/ راز کشف دو جسد در دره شور
در پی قتل دو جوان در شهرستان کهگیلویه موضوع شناسایی ‌و دستگیری متهمین با ورود  زبده ترین  ضابطین قضایی و کارآگاهان  انجام گرفت.
اعتراض به سخنان فرماندار کهگیلویه در خصوص شیوع کرونا در یک روستا
لاپوشانی ضعف های مدیریتی با بدنام کردن روستاها
بنده به عنوان فردی از روستای چهارمه که اکنون به عنوان کانون کرونا در شهرستان کهگیلویه توسط مسولان ستاد کرونا اعلام شده چندین نکته را خدمت هم استانی ها و همشهریان عزیزم اطلاع رسانی خواهم کرد..
در نشست شورای آموزش و پرورش چه گذشت؟
رد قاطع یک پیشنهاد از طرف استاندار / توصیه و تاکیداتی که باید جدی گرفته شوند
استاندار کهگیلویه و بویراحمد ضمن رد قاطع این پیشنهاد گفت : ما نمی توانیم جدا از مصوبه ملی ستاد مقابله با کرونا تصمیم بگیریم چرا که از همان ابتدای بحث شیوع کرونا اعلام شده است استان ها حق تصمیم گیری منطقه ای خارج از تصمیمات ستاد ملی را ندارند و در صورت اتخاذ چنین تصمیمی ما باید پاسخگوی ستاد ملی و مسئولان بالادستی باشیم .
توسعه خدمات الکترونیک با آسایار/ تجهیز خودرویی در سطح فرماندهی با توجه به توپوگرافی منطقه + فیلم
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: تجهیز اورژانس پیش بیمارستانی استان به خودروی کمک دار فرماندهی، نقش بسیار موثری در تحقق بهتر ماموریت‌ها با توجه به توپوگرافی منطقه است.
رزمایش فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار شد
اردبیل روی خط قرمز کرونا/ احتمال محدودیت‌های جدید
متاسفانه برای بار دوم روند گسترش این بیماری در شهرستان‌های مختلف استان اردبیل افزایش یافته و اردبیل را در وضعیت قرمز قرار داده است.
قیمت‌های بی حساب و کتاب در بازار خودرو/ مردم در افزایش گرانی‌ها مقصرند
رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو کرج گفت: قیمت خودرو در حال حاضر کاذب است، البته یکی از دلایل این گرانی برخی افراد هستند چون در تمام دنیا زمانی که محصولی افزایش قیمت داشته باشد مردم از خرید دست می‌کشند اما در ایران برعکس است و افزایش قیمت باعث عطش بیشتر برای خرید می‌شود.